Registruj se ili Uloguj ovde.     Pomoć     069609149     069609150     0113047098

Solarne Lampe i Lampe za Baštu

Sortiraj Proizvode:

Suzi Izbor Proizvoda:

Kliknite za detalje - Solarni LED reflektor sa senzorom Elmark 98SOL301 50W IP65

Solarni LED reflektor sa senzorom je moćan izvor svetlosti koji kombinuje visoku snagu sa efikasnom solarnom tehnologijom i praktičnim senzorom pokreta.

cena: 10999 dinara

šifra: 43669

Ocena Posetilaca(1)
Kliknite za detalje - Solarni panel i LED reflektor sa PIR senzorom Elmark 98SOL302 1100lm 50W IP65 komplet

Snažan prenosni LED reflektor sa ugrađenim PIR (Passive Infrared) senzorom i USB-om, zajedno sa uklonjivim solarnim panelom. Idealno za osvetljenje bez ožičenja, kablova i računa za struju.

RASPRODATO
cena: 11499 dinara

šifra: 43670

Ocena Posetilaca(1)
Kliknite za detalje - LED lampa na stubiću Za dvorište Vito Bilbao B50

Veoma lepa i elegantna baštenska lampa na stubiću, idealna za osvetljavanje vrtova, dvorišta, staza, okućnica... Lampa ima ugrađene LED diode snage 7.3W koje daju prirodno belu svetlost jačine 380 lumena.

RASPRODATO
cena: 9799 dinara

šifra: 103865

Ocena Posetilaca(1)
Prikazano 1 do 3 od 3  

Solarne lampe za baštu sjajan su, ekološki prihvatljiv, način za oplemenjivanje vašeg dvorišta ili terase akcentnim osvetljenjem. Svetlost čini vaše dvorište i vrt sigurnijim, nema potrebe za postavljanjem kablova i ne morate potrošiti previše vremena niti novca na majstore i ugradnju. I najbolje od svega: ova svetla neće povećati račun za struju, a trajaće godinama.
Solarna rasveta već duže vreme dostupna je podjednako u dekorativne, ali i u praktične svrhe. Kao takva, jačina svetlosti, ili lumena, koje ove baštenske lampe daju izuzetno je različita. Niko ne želi da dekorativna rasveta na njihovom balkonu ili terasi osvetljava čitav kvart. Takođe, suptilno ambijentalno osvetljenje nije od velike koristi za vrtnu stazu.
Koliko dugo sijaju solarne lampe?
Sve zavisi od kvaliteta proizvoda ili, preciznije, od kvaliteta integrisane baterije i sijalice. Kako ove lampe svoju energiju napajaju isključivo iz sunca, od značaja je i količina sunčeve energije koju je lampa u stanju da uhvatati tokom dana. Trajanje svetlosti kreće se od 5 do 8 sati. Takođe, imajte na umu da se solarne lampe moraju potpuno napuniti pre nego što budu u stanju da rade u svojim optimalnim mogućnostima.
Kako rade solarne lampe?
Jednostavan odgovor je - zahvaljujući suncu. Bez sunčeve energije, solarna svetla ne rade. Precizniji odgovor bio bi da solarne lampe rade zahvaljujući suncu, solarnom modulu, bateriji i fotonaponskom efektu. Solarna svetla rade neyavisno od električne mreže i imaju solarni modul i bateriju, a ne kabl za napajanje. Solarni panel hvata sunčevu svetlost tokom dana i koristi fotonaponski efekat da je pretvori u električnu energiju koja se zatim skladišti u bateriji. Kada padne mrak, uskladištena energija šalje se sijalici. Integrisani svetlosni senzor automatski prebacuje svetlo iz skladišta u režim osvetljenja.
Kada se uključuju solarna svetla?
Čim padne mrak, ugrađeni svetlosni senzor uzrokuje da lampe zasvetle. Uz svetlosni senzor, većina solarnih lampi ima i prekidač za uključivanje-isključivanje. Lampu uvek možete ručno uključiti i isključiti. Napomena: Spoljni izvori svetlosti, poput ostalih baštenskih lampi, dvorišne ili ulične rasvete, mogu ometati sunčevu svetlost. Veštačko osvetljenje može uzrokovati da senzor ne uspe da uključi solarnu lampu, jer registruje dovoljno svetla u svom okruženju.
Savet za zimu: Budući da mnoge solarne baštenske lampe nisu pogodne za zimsku upotrebu, a sunčeva svetlost uglavnom nije ni dovoljna za pravilno punjenje svetla, ima smisla držati solarne lampe u zatvorenom tokom zimskih meseci. Ovo će zaštititi vaše lampe i bateriju od mraza i drugih nepovoljnih vremenskih uticaja.

© SVE ZA KUĆU DOO BEOGRAD 2003. - 2024.