Dinja Medena rosa - seme - Cucumis melo L. 751
Dinja je idealno letnje osvežnje. Voda iz dinje stimuliše rad bubrega, reguliše krvni pritisak, a visok nivo vlakna pomaže varenje. Beta karoten pomaže u borbi protiv kancera.
Pogledaj Aktuelnu Ponudu: Povrće - seme
Šifra Proizvoda: 68137
Poslednja cena bila je: 79 din
Karakteristike:
Dinja - seme
Sorta: Medena rosa - Honey dew
Kasna sorta
Pakovanje: kesica 1.5g
Latinski naziv: Cucumis melo L.
Setva: iz rasada ili direktnom setvom; iz rasada se rasađuje u području gde su kasni prolećni dani hladniji i vlažniji
Razmak između biljaka: rasad se sadi u trake na razmak između traka od 100-130 cm, a razmak u redu je od 60-70 cm
Ubiranje ploda: leto - jesen
Potrebno je đubrenje
Saditi prema uputstvu sa pakovanja
Opis:
Dinja je povrće koje pripada istoj porodici kao lubenica, bundeva i krastavac. Izuzetno je bogata vitaminima i mineralima. Sadrži veliki procenat vitamnina C, B, beta karotena, kao i kalcijuma, kalijuma, magnezijuma, fosfora, gvožđa i bakra. Takođe, dinja sadrži tri puta više kalijuma od lubenice. Zahvaljujući velikom procentu vode, oko 95 odsto, niskom procentu šećera i odličnom ukusu i mirisu, ovo povrće je idealno letnje osvežnje. Voda iz dinje stimuliše rad bubrega, reguliše krvni pritisak, a visok nivo vlakna pomaže varenje. Beta karoten pomaže u borbi protiv kancera.
* Sve Za Kucu doo nastoji da bude što preciznija u opisu svih proizvoda. Pored toga, ne možemo da garantujemo da su svi opisi kompletni i bez grešaka.
** Sve cene, prikazane na sajtu svezakucu.rs su sa uračunatim popustima i PDV-om.
Vaša prava, obaveze, reklamacija & deklaracija
Preporučujemo da od dana prijema paketa pa najmanje do isteka roka od 14 dana sačuvate kompletan proizvod sa računom, dokumentacijom, kutijom.
U slučaju da niste zadovoljni kupljenim proizvodom jer ne odgovara karakteristikama i opisu proizvoda sa ove stranice, smatrate da je proizvod neispravan ili da proizvod nije ispunio vaša očekivanja, imate pravo na odustanak od ugovora na daljinu u roku od 14 dana od dana prijema paketa, opravka, zamena ili povraćaj novca u roku od 6 meseci i opravka ili zamena u roku 2 godine. Ukoliko u karakteristikama nije drugačije navedeno saobraznost važi 2 godine
Detaljno o opštim uslovima kupovine: Prava i obaveze potrošača, reklamacije
Deklaracija:
Dinja Medena rosa - seme - Cucumis melo L. 751
Proizvođač: Semenarna Ljubljana
Zemlja porekla: Slovenija
Uvoznik: Istaknuto na nalepnici na proizvodu
© SVE ZA KUĆU DOO BEOGRAD 2003. - 2025.